HAIR CARE

Polegi teiega kunagi lobisenud juuste teemal. Minu jaoks on see väga hell teema, kuna aastaid tagasi tegin oma juustele palju liiga. Nii naljakas ja uskumatu, kui see ka pole, olin umbes 6-7 aastat tagasi plaatinablond ning selle tohutu värvimise juures sirgendasin ja föönitasin juukseid igapäevaselt. Lisaks on mul tohutult halb juus, väga lokkis ja esineb kahusust. 4 aastat tagasi võtsin otsuse, et hakkan juukseid ravima, kasutades väga kalleid juuksehooldus tooteid, vähendasin sirgendamist kümne kordselt ning investeerisin keratiin hooldustesse. Kuid täielik kannapööre toimus juuste olukorraga siis, kui minu juuste eest hakkas hoolt kandma Sandra Loit! Kui olla üdini aus, siis ma ei ole veel kohanud nii pühendunud juuksurit, kui on Sandra. Olles ise alles 23-aastane on ta tööd teinud Eesti tipp salongides nagu Intersalon ja Navy Studio, kuid mõni nädal tagasi avas enda väga hubase ja stiilse salongi.
Kuid miks siiski see postitus täna…Võtsin vastu otsuse, et teen oma juustega läbi väikse muutuse, nimelt plaan on saada oma juuksed mitu mitu mitu tooni heledamaks, kuid mitte blondiks. Teadagi iga muutus nõuab ohvreid, siis uurisingi oma lemmik juuksurilt, kuidas viia läbi muutus võimalikult valutult.

Palju on diskuteeritud selle üle, kui tihti tuleks oma juuksotsi lõigata, kui eesmärk on juukseid kasvatada?

Igaüks lõikab lõpuks oma juukseid nii tihti kui tahab. Ütlen ausalt, et Eesti inimesed pigem ei raatsi üldse oma juukseid lõigata. Palju mõeldakse vist, et hoian kokku, jätan hetkel lõikamata ja siis et “ah ma ei lõika, äkki siis kasvavad hästi pikaks…” Sellesse ma päris ei usu.
Kui juuksed on otstest murdunud, siis ma igal juhul soovitan neid pigem tihedamini lõigata. Murdunud juuksekarva ei ole võimalik terveks ravida!!! Juukseid saab näiliselt parandada õlide, palsamite ja maskidega, aga lõpuks aitavad vaid käärid.
Kes tahab juukseid kasvatada, siis soovitan lõigata näiteks iga kolme kuu tagant. Juuksed kasvavad umbes 1 cm kuus, kui iga kuu neid lõigata, siis nad tõesti ei jõuagi kunagi pikaks kasvada. Kui lõikuste vahe läheb juba liiga pikaks, siis juuksed lihtsalt murduvad (mul on seda juhtunud ja see oli katastroof).
Ja palun ärge lõigake oma juukseid tavaliste kääridega, see teeb olukorra vaid hullemaks. Ega me juuksurid niisama ei maksa oma kääride eest sadu/ tuhandeid eurosid, kui need koolikäärid sama töö ära teeksid.

Kui oluline on juukseid värvida professionaali käe all? Mida teevad meie juustega niinimetatud “poe juuksevärvid”

Usun, et koos professionaalse juuksuriga on esiteks võimalik valida ilusam ja õigem värv, mis ka sobib kliendile. Tõesti arvan, et inimene ise toidupoes neid sadu poevärvikarpe vaadates ei suuda alati teha õiget otsust. Kui tume või hele, kas punane või lilla.
Poe juuksevärvid on mõeldud kõigile, ehk üks ja see sama värv peab sobima igaühele… nii hallipäistele, kui ka punapeadele või tavalisele kartulikoorevärvi juustele. See on sama kui poes oleks ainult S-suuruses kleit ja selle peab selga panema ka inimene, kes kannab tegelikult XL suurust. Tulemuseks on pakitud pelmeen (ehk suht kole :D:D). Sama arvan poevärvidest. Kuskilt peab tulema hinnavahe professionaalsete- ja poevärvide vahel, seega peab ju kummaski miskit vähem või rohkem olema.
Inimene kodus värvides, ei suuda panna värvi korralikult pähe. Nii palju, kui mina olen näinud, on kõigi juuksed laigulised. Kodus jääb tihtipeale värvi  üle ning üldjuhul ei raatsita mitut pakki osta ja siis kiputakse seda värvi peale juure värvimist igale poole plätserdada. Seega võib ette kujutada, kui palju kodus värvijad on pannud endale väga kange vesinukuga värvi pähe. Pole ime, et juuksed murduvad ja näevad nagu nätsuda välja, sest vesinik on võtnud juustelt vetruvuse ja karva struktuuri ära lõhkunud.

Kui suur on tegelikult vahe poe juuksehooldustoodete ja salongitoodete vahel? Mida teevad meie juustega poe šampoonid ja palsamid?

See on sama võrdlus nagu Mc Donalds’i  või  restorani burger. Ühe vahel on odav lihamass, teisel aga korralik hakkliha ja sealt ka see hinnavahe.
Tegelikult sama on ka poevärvide ja šampoonidega… Ühel tooraine odav, teisel kallim.
Professionaalseid tooteid kulub kindlasti oluliselt vähem kui poe tooteid (järeldus- lõpuks läheb poekraamile ikka sama palju raha, kui oleks läinud kvaltiteetsele tootele). Nii on tegelikult iga asjaga.

Kas juuste maskitamine on must have? Ja kui tihti tuleks maski kasutada?

Mina ei soovita maskitada kodus, pole viitsimist istuda 10 min vanniäärel, seni kuni mask on mõjunud. Pigem soovitan juuksuris teha nt Joico ravi, mis koosneb neljast etapist ja jätab juuksed väga-väga mõnusaks. Niisutab juukseid seesmiselt ja kellele ei meeldiks, kui nende juuste eest kannab hoolt professionaal.

Olen näinud mitmete tuttavate pealt, et täna on nad süsimustade juustega ja juba järgmisel päeval blondid juuksed ning vastupidi. Mida selline välk muutus meie juustega teeb ja kui kaua võtab ühest äärmusest teise juuste värvi muutmine aega, nii et see teeks võimalikult vähe meie juustele liiga?

Üldjuhul need järsud muutused lõhuvad juukseid (muidugi oleneb ka juukse struktuurist). Juuksed ei ole sein, mida võid sadu kordi üle värvida ja ikka saad värvikaardil oleva tulemuse.
Järsud muutused tähendavad palju blondeerimist ning see aga rikub juukseid. Kõike tuleb teha mõõdukalt. Mina tavaliselt ei riski ega tee mitu blondeerivat pesu järjest, tore oleks kui klient ikka juuksed peas salongist lahkub.

Olen kuulnud mitmeid kordi, kui inimesed räägivad, et “minu juuksur ütles…” Kas juuksuril ja juuksuril on vahe?

Juuksuril ja juuksuril on ikka vahe, mina ei saa kõigile meeldida ja minu maitse ei saa olla kõigile meelepärane. Tuleb leida endale juuksur, kellega maitsemeeled ja stiil ühtivad.
Mina näiteks ei käi kunagi juuksurite võistlustel, sest ma ei suuda värvida kellegi pead erkroosaks, siniseks, kollaseks, lõigata potisoengut jne. Paratamatult mõtlen sellele, et homme peab see inimene ilus olema ja minema kooli või tööle…
Mulle ka meeldib muutusi teha, aga seda ainult järk-järgult ja nii, et juuksed jääksid terveks, sest ma hoolin oma klientide juustest.

Tutvu Sandra ja tema tegemistega SIIN.
Lisaks on käimas kampaania, kus päevasel ajal (10.00-15.00) on kõik naiste juuksuriteenused -20%.

DSC09381

s

s1
DSC09435
DSC09388
Juuksed enne juuksurisse minekut.
DSC09468
Juuksed pärast triipude tegemist ja föönitamist.
DSC09470
Juuksed pärast hooldust.
DSC09486

Ja esimese korra tulemus.

Follow me on bloglovin 
Follow me on Facebook

4 thoughts on “HAIR CARE

  1. Mu nimekaimps räägib täitsa õiget juttu! 😀 Väga lahe ja informatiivne postitus. 🙂 Jätan ta kontakti ka meelde, sest pidevalt pean endale head juuksurit otsima… Saad Sa öelda, et mis Sul kogu see krempel maksma läks?

    Like

    1. Jaaa tõesti soovitan soojalt Sandra juurde minna. Mul Sandra triibutas ülitihedalt juukseid + värvis veel pruuni värviga üle, et ei jääks kollane pea + lõikus + sirgendamine. Kokku selline hooldus 70-80€, aga see on tõesti üliindividuaalne ja oleneb kõik juustest ja kui suurt muutust soovid. Kindlasti saab ka juba eelnevalt rääkida oma soovidest ja siis ta ütleb orineteeruva hinna :).

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s